Trekové topánky

Skrátka topánky na pohyb v prírode. Avšak existuje mnoho odlišností podľa terénu a záťaže, ktoré sú topánky schopné vydržať.

Topánky na ľahší treking. Ľahšie kotníkové topánky, ktorých zvršok je väčšinou kombináciou kože a syntetických materiálov. Často majú nepremokavú membránu. Mäkšia podrážka je navrhnutá pre menej náročný terén - napríklad lesné cestičky a nižšie kopce.

Topánky na ťažší treking. Odolné kotníkové vibramky, so zvrškom väčšinou celokoženým alebo z kombinácie kože a syntetických materiálov. Podrážka má hlbší vzorok do obtiažneho terénu a technológie v podrážke a medzipodrážke zaisťujú pohodlie a stabilitu chodila pri chôdzi s ťažkým batohom.

Feratové topánky. Alebo iným názvom nástupové topánky, určené pre zaistené cesty a prístup ku skalným stenám. Perfektný súlad s nohou je základ, preto majú tieto topánky šnúrovanie do špičky - po vzore lezečiek, voľnejšie uložený kotník a gumový lem, ktorý chráni topánky aj nohy pri lezení po skale. Priľnavá podrážka má ostrú špičku umožňujúcu stáť na malých stupoch.