Ako nastaviť batoh

batoh-bederni batoh-balancni batoh-kompresni batoh-bederni batoh-hrudni batoh-ramenni batoh-stabilizator Ako nastaviť batoh
1
Naplňte batoh závažím, ideálne v podobnej váhe, akú bude mať typická výbava.
2
Uvoľnite nosné popruhy - vrátane bedrového popruhu, ramenných popruhov, hrudného popruhu, vrchných balančných doťahov a bedrových stabilizátorov. Ak má batoh nastaviteľný chrbtový systém, nastavte ho do vašej správnej pozície.
3
Lowe Alpine používa niekoľko nastaviteľných chrbtových systémov.
4
Batoh si nasaďte na chrbát, nastavte si bedrový popruh na boky a dotiahnite. Utiahnite ramenné popruhy tak, aby pohodlne sedeli. Váha batohu sa rozkladá medzi ramenné popruhy a bedrový popruh práve dotiahnutím alebo povolením ramenných popruhov. Ramenné popruhy príliš nedoťahujte, väčšinu váhy by mal niesť bedrový popruh.
5
Vrchné balančné doťahy slúžia k pritiahnutiu/povoleniu ramenných popruhov k/od batohu. Toto nastavenie má veľký vplyv na stabilitu vrchnej časti batohu. Dotiahnutím popruhov pritiahnete vrchnú časť batohu k chrbtu. Doťahy nastavte tak, aby ste sa s batohom na chrbte cítili pohodlne.
7
Úplne na koniec zopnite a pritiahnite hrudný popruh. Jeho posadenie väčšinou 5 - 8 cm pod kľúčnou kosťou.
6
Pri niektorých batohoch nájdete na každej strane bedrového popruhu prídavné doťahy bedrového stabilizátora. Ich dotiahnutím sa batoh pritiahne bedrovou časťou chrbta a stabilizuje sa spodná časť batohu. Doťahy nastavte podľa pocitu tak, aby batoh pohodlne sedel. Počas túry budete pravdepodobne doťahy prenastavovať v závyslosti na zmenách terénu.